Warsztaty 2011 – zapraszamy 7 maja!

Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie to coroczne spotkanie piwowarów domowych z całej Polski, jak również z zagranicy.
Już ósmy raz, a drugi w klimatycznych lochach Zamku we wrocławskiej Leśnicy piwowarzy będą wymieniać się swoimi warzelniczymi doświadczeniami, próbować swoich piw, poznawać nowych adeptów sztuki piwowarskiej. Oczywiście Warsztaty nie mogą się obejść bez warzenia piwa na żywo – każdy będzie mógł uczestniczyć w tym procesie, zadawać pytania, napawając się aromatem chmielu i chrupiąc ziarenka słodu. Dla uczestników chcących łyknąć nieco teorii przewidziana jest półgodzinna prezentacja multimedialna opisująca surowce i sprzęt potrzebny do warzenia piwa w domu oraz proces warzenia piwa ze słodu (zacieranie). Na to piwowarskie spotkanie przyjadą również sklepy piwowarskie: Browamator, Centrum Piwowarstwa, Homebrewing i Piwodziej – będzie można zerknąć na ich ofertę, poznać właścicieli i porozmawiać z nimi na tematy zaopatrzeniowe.
Przed Warsztatami, których rozpoczęcie przewidujemy tradycyjnie na godzinę 14.00 odbędzie się Konkurs Piw Domowych – zapoznaj się ze szczegółami – klik!
Zapraszamy wszystkich do Zamkowych lochów oraz w Zamkowe plenery, w których w tym samym czasie będzie trwał II Festiwal Dobrego Piwa- klik!

avatar

Marusia

Piwowar już nie domowy, animatorka wydarzeń piwowarskich

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *